dr. alkaitis

DSC_8169 Už je to dlouho, co jsem psala o mé momentálně používané pleťové kosmetice. Kdo mě trošku zná nebo se čas od času podívá na Instagram, ví, že nepatřím mezi ty, co jdou s davem a používají, co frčí u většiny. Jsem hodně náročná, co se týče složení a jen tak něco mě neuspokojí. Proto u mě najdete možná dražší kousky, ale věřte, že jde o jedny z těch nejčistších a nejkvalitnější
Zkoumat složení jsem se naučila až v mé současné práci, kde jsem už třetím rokem a kde mi rukama prošel nespočet značek a produktů v různých cenových kategoriích. Dřív jsem se příliš nezajímala o to, za co ve skutečnosti platíme, ale čím více jsem začala v této problematice orientovat, tím se dost razantně měnil můj pohled na spousty značek, především na ty, které se tváří jako přírodní a nebo ty, které jsou určené pro děti. Proto si vždy všímejte několika prvních míst ve složení, jaké složky je zaujímají, protože právě těch je v daném produktu nejvíce.
DSC_8153 (2) Untitled
Teď ale k mému favoritovi. Dr. Alkaitis je americká značka, kterou jsem kdysi dávno objevila přes polskou modelku Magdalenu Frackowiak a kterou používá například i Karolina Kurkova, ale v Evropě dlouhou dobu nebyl nikdo, kdo by ji dovážel, a proto jsem se smířila s tím, že ji asi nikdy nevyzkouším a nebo si pěkně připlatím, jako to bylo v případě nákupu KORA Organics od Mirandy Kerr z Austrálie. Zázrak se ale stal a já Dr. Alkaitis objevila na jedné úžasné italské stránce Green Soul Cosmetics, kde mají spoustu dalších kvalitních přírodních značek, i mou oblíbenou Tatu Harper, která také pochází z Ameriky (v případě doplňků stravy u mě bodují zase Australané - Super Elixir a Beauty Chef).

''That is why Dr. Alkaitis does not develop products for fixed skin types, instead he works with the intelligence of raw whole plants to develop signature complexes that act as adaptogens.''

Značka nenabízí péči podle typů pleti, ale má jen jednu pro všechny. Snaží se najít kombinace, které budou ve skutečnosti působit na pleť jako adaptogeny, díky kterým bude schopná lépe odolávat negativním vlivům. Omezená nabídka má jednu jedinou výhodu - zjednodušuje výběr - což ocení hlavně jedinci jako já, kteří mají problém, jakmile je možnost výběru. Já si pro začátek vybrala denní, noční krém a masku - bylinkové tonikum mi moji milovaní Italové poslali jako vzoreček na vyzkoušení.
UntitledNemohla jsem se dočkat, až tu "krásu" vyzkouším na vlastní kůži. Vůně krémů je hodně specifická, naprosto odlišná od jiných přírodních produktů, a také dost aromatická. Bála jsem se, abych neměla na některé složky, které jsem nikdy v životě neměla na pleti, alergickou reakci, ale díkybohu se nic takového nekonalo, ačkoliv mě při prvním nanesená malinko svědila pleť. V krémech je v základu aloe vera šťáva, která je protizánětlivá, antibakteriální, léčivá, detoxikační a údajně i vyhlazuje vrásky, pak obsahují komplex látek, který je specifický pro každý produkt - denní krém má  například SUPPORT komplex, noční pak REPAIR, a dál spoustu antioxidantů, vitamínů, olejů atd. Na fotce dole pak máte celé složení.

Masek mají celkem 5, všechny jsou práškové - já vybrala Cellular Repair, která je složená z ovesných vloček, jahod, ostružin, malin, borůvek, maqui berry, černého rybízu, hroznů, šťávy z granátového jablka, amly, camu camu, brusinek, aronie, višně, bezu a vlochyně bahenní - chuťově mi trošku připomíná neoslazenou ovesnou kaši s ovocem.
Čajovou lžičku rozmícháte s troškou vody a nanesete na omytý obličej a udržujete pokud možno ve vlhkém stavu. Na to se skvěle hodí třeba termální nebo květinová voda. 

Herbal toner udržuje přirozené pH pleti a je zároveň antibakteriální. Aplikuje se na umytou pleť,  nejlépe rukou,protože dávat ho na tampónek je škoda - zbytečně byste jím plýtvali - a poté se nanese denní nebo noční krém - navíc, díky toneru se krémy lépe roztírají a vstřebávají. 

Na závěr nesmím opomenout, že produkty jsou VEGAN a nebyly testované na zvířatech - vzhledem k tomu složení by zvířátkům nic špatného nehrozilo. Pokud by vás Dr. Alkaitis zajímal víc, mrkněte na webovky Green Soul Cosmetics - můžete si kromě pleťové kosmetiky (denní, noční, oční krém + toner), pořídit i šampon, sprchový gel (pokud se tak dá nazývat), olej na tělo i na obličej, čisticí gel, balzám na rty nebo odličovat očí.
DSC_8172

Žádné komentáře:

Mockrát Vám děkuji za každý komentář!

Používá technologii služby Blogger.