53rd KVIFF

Untitled
Už vlastně ani nevím, kdy jsem poprvé dostala nápad, že bych se chtěla jet podívat do Karlových Varů na filmový festival, každopádně to trvalo nějaký ten pátek, než jsem se na něj konečně dostala. Letos to byla 3. návštěva a jestli jsem festivalové Vary měla po předchozích 2 návštévách ráda, tak po této je miluji a všem doporučuji, aby se alespoň na jeden festival jeli podívat, protože je opravdu rok od roku lepší. A ještě důležitější je, s kým jedete - pokud je to stejný fajnšmekr jako vy, tak ta radost a nadšení bude mnohonásobně větší.
S přítelem jsem odjiždeli na festival na 2 noci a s tím, že si ho chceme pořádně užít a rozhodně se nechceme ničím a nikým omezovat. Původně jsme plánovali jet vlakem, ale při představě drncání 3 a půl hodiny tam a zpět, v přecpaném kupéčku - což vás pěkně otráví, jsme se rozhodli pro odvoz aute, přesněki Liftagem, kdybyste přemýšleli nad dalšími způsoby dopravy. Díky tomu jsme přijeli na hotel plni energie a mohli jsme se rovnou vrhnout na první obchůzku města.
Tímto stylem jsme vybírali i hotel, který díkybohu nebyl přímo v centrum dění u kolonády, takže nás večer nerušily žádné hloučky opilých výletníků. Byl sice na kopečku, což moc nepotěsilo moje nohy na vysokých podpatcích při zpáteční cestě, ale zkratka prakticky hned vedle hotelu, v podobě schodů, nás dovedla až před hotel Thermal.
Další věc, kterou jsme na hotelu Savoy ocenili, kromě úžasného prostředí, klidu, servisu, skvělého personálu a snidaně, byl bazén! Ze začátku jsem se trochu obávala, že na něj ani nedojde, protože z ťapání po městě budeme určitě tak vyřizení, že hodíme šipku leda tak do postele, ale nakonec jsme si právě u něj skvěle odpočinuli a na chvíli vypnuli. Navíc jsme měli celé 3 dni krásné počasí, takže  jsme vyzkoušeli i terasku nad bazénem s výhledem na nádherný pravoslavný kostel sv Petra a Pavla.

Pokud máte možnost, jeďte alespoň na noc (ačkoliv my bychom ocenili jestě jednu navíc), za jeden den na otočku nestihnete témeř nic a budete hrozně vyčerpaní. Letos se mi poštěstilo sehnat lístky v předprodeji na jeden italský film (Soukromá záležitost), takže jsme si mohli s klidným svědomím odškrtnout základní festivalovou povinnost - ačkoliv to už o filmech tolik není, je super nějaké vidět.
První festivalový den (pátek) bylo všude narváno a nechtělo se nám mačkat mezi tunami lidi nebo čekat, až se uvolní místo k sezení, proto jsme zaskočili do útulného Moët lounge hned vedle hotelu Thermal, kde se navíc koupí mini verze Moëtu přispělo na nadaci AutTalk. Mohli jsme tak v klidu vychutnávat festivalovou atmosféru a nikdo vám nestepoval za zády a nečekal, až se zvednete a půjdete pryč. Druhý oblíbeným místem, kde se dalo skvěle najíst a popít, se stal MALL Park s teraskou, kam sme byli pozvaní i na uzavřenou zahajovací akci a třetím byl Becher bar.
Ve 22:30 bylo oficiální zahajení festivalu u Thermalu, kde orchestr nejprve zahrál písně z filmů Miloše Formana na jeho počest a těsně před půlnocí vypukl ohňostroj.
Druhý den jsme už neztráceli čas hledáním, kde co je a šli jsme na jistotu. Moc jsme se těšili, že si půjčíme kolo a uvidíme město jinak a objevíme nová místa, ale nechtěli jsme zbytečně tlačit na pilu, abychom měli síly. Vzali jsme útokem i obchod se suvenýrama, kde jsme si pořidili hrnečky, plakáty, tričko a megnetky. Když se úplně poprvé zveřejněný vizuál na letošní rok, byla jsem v porovnání s loňskou podobou celkem zklamaná, ale čím častěji jsem vídala billboardy v ulicích Prahy, tím víc jsem mu přisla na chuť.
Za mě to byl jednoznačně nejlepší KVIFF, jaký jsem zažila a rozhodně si nemyslím, že je to akce (jen) pro snoby. Hrozně těžce se mi v neděli ráno probouzelo s vědomím, že máme posledních pár hodin pohádky, a pak se zas vrátíme do reality.
A co vy? Byli jste na festivalu? Nebo se chystáte na závěr? Popřípadě kdy nejraději jezdíte - na záhajení, v týdnu nebo na úplný konec? Budu ráda za tipy.
Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled

Žádné komentáře:

Mockrát Vám děkuji za každý komentář!

Používá technologii služby Blogger.