healthy tips

DSC_5933
Musím se přiznat, že když přijde na zdravou výživu, už na sebe nejsem tak přísná jako před pár lety. To jsem měla denní režim a výjimečně jsem ho porušila. Teď je to naopak - jen výjimečně vydržím několik dní za sebou brát nějaký doplněk stravy nebo si chystat například snídani. Může za to nepochybně i moje práce, protože vstávám příliš brzy na to, abych byla schopná ráno něco "kuchtit" a večer už na podobné šarády není čas, ale tenhle způsob "vypsání se" mi pomůže k získání té staré dobré důslednosti - věřím v to. Mám ale favority, na které nedám dopustit.  
Jedním favoritem je česká firma ECCE VITA, která nabízí obrovské množství ajurvédských bylinek, koření, šťáv, kosmetiky a spousty dalších věcí, kterým jsem propadla. Teď nebudu zmiňovat tabletky, protože to bych se rozepsala klidně na několik stránek, ale spíš zmíním superpotraviny do smoothieček, kaší nebo jen tak "něco na vypití".
Kolagen je potřebný pro správnou funkci kloubů a pro krásnou, zdravou pleť bez vrásek. S přibývajícími roky se jeho produkce snižuje, proto je potřeba ho dodávat do těla stravou, aby byly zachovány určité funkce. 
V balení je 30 sáčků (tedy měsíční dávka), já používám tak jeden sáček týdně nebo jeden za 14 dní. Kolagen je rybí, nikoliv hovězí, je pro tělo lépe stravitelný a tolik ho nezakyseluje. Kromě něj je v pytlíčku ještě glukosamin, Kadidlovník, extrakt ze zeleného čaje, vitamin C, kyselinu hyaluronovou, vitamin B2 a B12, glukosamin, glutathion, chondroitin a broskvovou šťávu kvůli chuti. 
Nejlepší je kolagen užívat nalačno, před spaním, protože právě během nočního hladovění lépe pracuje a vstřebává se.DSC_5935DSC_5937
Tahle probiotická "zelenina" je skvělá do smoothieček, kde si její zvláštní chuti ani nevšimnete a skvěle doplní chybějící minerály, vitamíny a upraví zažívání. 
Obsahuje alfalfa, spirulinu,chlorellu, moringu, šťávu z mladého ječmen, pšenice a ovsa, kurkumu, vitamin A, K a B12 a biokultury. 
Koupila jsem si na ni krásnou lékarnickou skleničku, lépe se v ní uchovává, než v původním pytlíčku.
DSC_5934
Třetím oblíbencem je mix plný antioxidantů, který chrání tělo před volnými radikály, zároveň dodá vitamíny a minerály, a který je i chuťově dobrý, takže není problém hodit ráno jednu lžíci prášku do vody a vypít, pokud nemáte čas na delší přípravu.
Ve složení najdete camu camu, acai, maqui, skořici, amlu, kurkumu, kakaový prášek, lucumu, slupky jablek, klikvu, kokosový cukr, zrno Zea mays indurata (kukuřice tvrdá).
Nejraději ho přidávám do smoothieček, kam na závěr hodím hrst kustovnice nebo kakaových bobů.

Žádné komentáře:

Mockrát Vám děkuji za každý komentář!

Používá technologii služby Blogger.