new healthy products: part 2V dnešním druhém článku budu pokračovat v představování nových zdravých věcí. Tentokrát půjde o sušený rakytník a Noni v prášku.

Rakytník řešetlákový
Jak je psáno na obalu, rakytník je přímo vitamínovou bombou, protože obsahuje velké množství vitaminu C. Jedna bobulka prý obsahuje potřebnou denní dávku vitaminu (celkově ho obsahuje až 25x víc než citrusové plody). Na Sibiři ho nazývají sibiřský ananas a díky svým léčivým schopnostem je označován jako rostlina budoucnosti.

"Plody rakytníku zasluhují zvláštní pozornost právě díky obsahu vitaminů C a P a znásobení jejich účinků. Vitamin P nejenom posiluje kapiláry cév, ale také svojí přítomností zabraňuje rozkladu vitaminu C a zvyšuje jeho působení. Kromě vitaminu C je rakytník výbornou zásobárnou vitaminu A, dále organických kyselin a má značné biostimulační účinky, díky nimž podporuje imunitní systém."

Dále obsahuje vitaminy E, F, D a K, vitaminy skupiny B, dále hořčík, železo, síru, bór, titan. Sušené i čerstvé plody jsou doporučovány užívat, pokud máte nějaké oční problémy. Kdysi jsem si koupila i rakytníkový olej, který byl silně oranžový a chutí ne nějak dobrou ale ani špatnou.

Posiluje imunitu a je dobrým pomocníkem při chřipkách a různých nachlazeních. Pozitivně působí i proti stresu a dokáže tělo zbavit toxických zplodin. 

Řídila jsem se podle doporučení na obalu a zalila lžičku plodů společně s čajem. Na chuti čaje se nijak nepodepsal, ale byla by škoda ho vyhodit, proto ho klidně snězte.Morinda citrifolia
Nebo-li Noni, je tropická rostlina vyskytující se na Havaji, Fidži, Malajsii nebo na jihu Indie. Už před nějakou dobou jsem psala článek o Noni šťávě. Dodatečně jsem zjistila, že je více doporučován prášek z Noni plodů, protože obsahuje více prospěšných látek (šťáva je údajně ještě ředěna vodou).

Prášek obsahuje víc vitamínu C a makroprvky - např. proxeronin, který obsahuje dužina. Je to molekula, která se během průchodu traktem přes játra stává xeroninem. Ten pozitivně ovlivňuje rovnováhu hormonů v našem těle, což se pak odráží na našem psychickém a fyzickém stavu a metabolismu. V Noni je údajně 800x víc proxeroninu než v ananasu.

Mezi další pozitiva Noni patří:
- posiluje kůži, kosti a nehty
- zlepšuje výdrž a oddaluje únavu
- zklidňuje zažívání
- dobrý při léčbě kvasinkových onemocnění a alergií

Užívá se 2x denně - lžička ráno nalačno a půlhodiny večer před jídlem. Osobně si Noni nemůžu vynachválit.


Žádné komentáře:

Mockrát Vám děkuji za každý komentář!

Používá technologii služby Blogger.