new cosmetic: saloos


Dnes bych vám chtěla představit hydrofilní odličovač od Saloos. Jak asi všichni víte, Saloos je česká značka, a proto mi dělá velkou radost, že i u nás se vyrábí kvalitní přírodní kosmetika. Na jejich olejíčky nedám dopustit a často je používám nejen na obličej, ale i do jídla.

Co se týče odličování řasenky, vždy jsem používala nějaký krém, který byl po ruce, nebo olej. Bylo mi ale líto používat krémy na obličej, které nebyly ani nijak velké, na odličování očí. Navíc kolikrát řasenku víc rozmazaly, než daly pryč. Oleje zase byly celkem drahé a viděla jsem po nich mlhavě. Nedávno se mi ale znovu připomněl hydrofilní odličovač od Saloos. Čistí nalíčenou i nenalíčenou pleť a je vhodný i pro voděodolná líčidla (o těch je známo, že jdou velmi špatně odličovat). 
Původně jsem chtěla neutrální olej (určitě lepší v případě, že chcete opravdu odličovat jen oči), který zrovna nebyl k mání, tak jsem sáhla po bergamotovém, který je pro mastnou a smíšenou pleť (můj případ).


Odlíčil perfektně a bez mlhavého efektu :D Pleť po něm nepnula a byla příjemně hydratovaná, bez mastného efektu, tudíž nebyla potřeba na noc dávat krém. Má to pro mě jedno ALE. Ve složení mě zarazila látka Laureth-4 - sloučenina Polyethylenglykolu (syntetická látka). Jde o čirou bezbarvou tekutina, která se přidává do kosmetiky, aby se pak lépe dala vymýt z kůže, což je v případě olejových produktů logické. Laureth-4 do své kosmetiky přidává i LUSH.


Na druhou stranu je Saloos certifikovanou přírodní kosmetikou. Má ochrannou značku CPK bio, která zaručuje mimo jiné , že produkty neobsahují minerální oleje (Paraffinum Liquidum - např. v Induloně), vazelínu a jiné ropné produkty a silikony. Dále neobsahují suroviny z mrtvých zvířat (norkový tuk, zvířecí kolagen, vorvaňovinu), ani geneticky modifikované suroviny. Výrobky  ani suroviny nejsou testovány na zvířatech, neobsahují chemické UV filtry. Myslím si, že ve výsledku nebude Laureth-4 nějakou velkou hrozbou, protože kosmetika je kvalitní a přírodní a holt je někdy zapotřebí přidat malinko chemie, aby daný produkt odváděl práci tak, jak má.

Použití je jednoduché - na navlhčený tampónek přidáte trochu oleje a odličujete, dokud nemáte tampónek čistý. Na jednom blogu jsem narazila i na postup, kde doporučovali trochu oleje rozetřít ve vlhkých dlaním a obličej jimi normálně "omýt", aby se nespotřebovala hromada tampónků, ale to bylo v případě, že odličujete hlavně obličej.

A čím se odličujete vy?

Hezkou sobotu přeji!

Žádné komentáře:

Mockrát Vám děkuji za každý komentář!

Používá technologii služby Blogger.