food tip: Secret of raw


Po několika neúspěšných pokusech se mi konečně podařilo navštívit restauraci Secret of raw a chtěla bych vás s ní seznámit o něco blíže (pokud ji ještě neznáte). Ironií je, že jsem se o ni dověděla zhruba před týdnem, přitom ji mám naproti škole.

RAW strava = konzumace jídla v co nejpůvodnější podobě. Potraviny jsou buď čerstvé nebo syrové, případně ohřáté nebo usušené do 42°C (aby neztratily všechny vitaminy atd.), dále můžou být i naklíčené, rozmixované, nastrouhané a tak dále.

Teď ale už k restauraci. Moc se mi líbí jejich filozofie:


"Secret of Raw (Tajemství syrové stravy) vám přináší životní filozofii zdravého stravování, která má pozitivní dopad jak na vaše tělo, tak na vaší duši. Dokážeme vám, že jíst syrovou stravu je nejenom zdravé, ale hlavně obohacující, pestré a zábavné. Poznáte všechny benefity tohoto přístupu, který je skvělou cestou k udržení krásného, mladého těla a ducha a zároveň dokáže být léčitelem mnoha onemocnění."

Sama už nějakou dobu měnit své stravovací návyky. Jím méně masa (když už, tak spíše ryby) a snažím se konzumovat tělu prospěšné potraviny. Také čím dál častěji navštěvuji vegetariánské a veganské restaurace. 

Restauraci najdete na adrese Seifertova 13. Praha 3.


¨
Na výběr máte jak ze stálého menu, tak z týdenní nabídky. Tentokrát došlo jen na hlavní jídlo v podobě výborného zeleninového špízu s hráškovou kaší. K pití jsem si nemohla nedat můj oblíbený matcha čaj.

Secret of raw má ještě sladkou odnož - Sweet Secret of raw, což je raw cukrárna, kde si můžete dát dortíky (ty jsou ale k dostání i v restauraci), smoothie, koktejly, čaje a mnoho dalšího. Tu najdete v Rumunské ulici č. 25 a já se nemůžu dočkat, až i ji navštívím.Interiér je velmi příjemný a je mi jasné, že jsem tu nebyla naposledy.

2 komentáře:

  1. z raw stravy mám docela respekt a v podstatě ani nevím proč, můžou to být dobroty :) u nás mají otevřít nějaké raw bistro, tak to půjdu alespoň vyzkoušet ;)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Přesně! Já se hlavně nemůžu dočkat, až vyzkouším ty dortíky :D

      Smazat

Mockrát Vám děkuji za každý komentář!

Používá technologii služby Blogger.