new healthy products: part 1Baví mě objevovat a zkoušet nové produkty. Pokud se dané věci přisuzují pozitivní účinky na tělo, o to víc o ně začnu zajímat a hledám informace. Jen bych chtěla na začátku připomenout, že každá věc může na každém z nás fungovat jinak - na jednom kladně, na druhém záporně. Proto doporučuji prohledat Google, pokud vás něco zaujme, a udělat si svůj vlastní názor.V dnešním článku podrobnějí popíši MSM a lucumu.

MSM (methylsulfonylmethal)
Jedná se o organickou a přirozeně vyskytující se formu síry, která se nachází v čerstvých syrových potravinách. Dnešní potraviny, které nemají dostatek slunce a ve většině případů se pěstují ve sklenících, neobsahují dostatek síry. MSM se také jinak říká "MINERÁL KRÁSY", důležitý při vzniku kolagenu, elastinu, chrupavek a keratinu. 

"MSM vzniká v oceánu, kde mikroskopický plankton uvolňuje síru do mořské vody,odkud uniká do atmosféry. V plynném stavu reaguje s ozónem a ultrafialovým zářením a vytváří tak dimethylsulfát (DMSO) a DMSO2 známé jako MSM. MSM poté s deštěm dopadá na zem, kde jej využívají rostliny. Komerční využití MSM z rostlin není možné (vyskytuje se ve stopovém množství), proto se vyrábí oxidací DMSO na MSM, který je chemicky totožný s MSM v přírodě."

Mezi pozitivní účinky MSM patří například:
- pomoc při tvorbě kolagenu (který je důležitý pro zdravý kloubní systém a pevnou pleť)
- zlepšuje imunitu a obranyschopnost
- antiparazitární efekty
- pozitivní vliv na trávicí soustavu
- pomáhá snižovat pH a kyselost organismu, záněty a bolesti kloubů
- pozitivní účinky na zuby, vlasy, nehty a pokožku
- potlačování alergií
a další

Doporučuje se brát 1/2 čajové lžičky na 45 kg váhy 2x denně a zapít dvěma sklenicemi čisté vody nebo pomerančové šťávy (vitamin C má umocňovat absorpci a efektivitu MSM).

Když jsem pročítala diskuzní fóra, narazila jsem na jednu negativní věc a tou je nespavost. Spíš ve smyslu, že se člověk víc budí, protože MSM má dodávat tělu hodně energie. Chce to ale vyzkoušet na sobě, aby člověk zjistil, kdy ho brát například. Jedna paní psala, že ho nebere odpoledne, aby v 10 mohla jít spát. Ze začátku plánuji brát tak jednou denně a budu sledovat, co se mnou dělá. 
Kdybyste s ním měl někdo zkušenosti, určitě dejte vědět.

pozn.: Dnes ráno jsem si vzala první dávku tak, jak píšou na obalu. Půlku lžičky jsem rozmíchala v čerstvě vymačkané šťávě z půlky pomeranče a nemělo to na mě žádný vliv.LUCUMA

Jde o exotické ovoce pocházející z údolí peruánských And. Říká se mu "zlato Inků", neboť ho měli skutečně vyvažovat zlatem. Plody mají široké spektrum živin, obsahuje velké množství beta-karotenu, vitamínu B3, uhlohydrátů, vlákniny, vitamínů a minerálů (draslík, železo, vápník, hořčík, fosfor a další).
Podle průzkumu, který provedla State University of New Jersey, má Lucuma protizánětlivé účinky, je skvělým pomocníkem proti předčasnému stárnutí a celkově zlepšuje stav kůže.

Obsahuje velké množství pomalu vstřebatelných sacharidů a je velmi výživné. Používá se i jako zdravé a čistě přírodní sladidlo. Chutí připomíná vanilku a karamel, proto se často přidává do dezertů, zmrzlin, kaší nebo smoothie.

Prášek neobsahuje lepek, rafinovaný cukr, umělá sladidla, barviva, konzervanty, ani jiné syntetické deriváty nebo přidané látky.

pozn.: také u Lucumy proběhla první zkouška dnes ráno. Jednu čajovou lžičku jsem přidala do smoothie z banánu, kiwi a šťávy z celého pomeranče.


2 komentáře:

  1. Super článek, Míšo! Hned mi musíš říct, kde to kupuješ :)

    OdpovědětSmazat
  2. ta Lucuma mě docela láká, já furt hledám něco čím bych nahradila cukr :)

    OdpovědětSmazat

Mockrát Vám děkuji za každý komentář!

Používá technologii služby Blogger.