KORA Organics


Chtěla jsem si udělat radost, tak jsem se po delším přemlouvání odhodlala k nákupu kosmetiky KORA Organics od Mirandy Kerr. Myslím si, že spousta z vás o její kosmetice slyšela. U nás se bohužel koupit nedá (nebo o tom alespoň nevím). Já váhala mezi objednáním z Net-A-Porter nebo přímo z webu KORA Organics v Austrálii. Zvolila jsem variantu 2, s naivní myšlenkou, že to bude levnější - ve výsledku to vyšlo asi o 100 korun víc. Net-A-Porter se sice tváří předraženě, ale nesmíte zapomenout na to, že se jedná o evropský e-shop, takže v ceně už je započítaná doprava i další náklady. Já objednávala sice z Austrálie, ale dodatečně jsem platila DPH 21 % a ještě služby FedExu. Příště budu volit rozhodně Net-A-Porter, protože se vyhnu i odesílání přesného složení produktů v češtině a potvrzování toho, že objednané věci jsou pouze pro mou potřebu nebo odesílání smlouvy o nepřímém zastoupení.

"Did you know that the average woman applies more than 200 chemicals to her skin by using her skin care products in one day? Did you know that 60% of these chemicals are further absorbed into your bloodstream? These are two of the main reasons that organic skincare is one of the fastest growing areas of the beauty industry today. The more we learn about the bitter side effects of unhealthy skincare, the more quickly we will seek out other options."
z webu KORA Organics


Všechno bylo zabalené v bavlněném sáčku, který byl převázaný tyrkysovou stužkou. K nákupu jsem dostala ještě 2 vzorky - šípkového oleje a hydratační masky.Čištění a hydratace je základ, proto jsem se rozhodla zrovna pro tyhle 2 produkty - čistící krém a hydratační denní a noční krém. Co se složení týče, tak oba obsahují jednu lepší věc než druhou, nejsou testovány na zvířatech a získaly (jako celá KORA kosmetika) spoustu certifikátů, jako např. ECOCERT.
Klíčovými ingrediencemi je noni (Mirandiny oblíbené tropické ovoce, jehož šťávu pravidelně pije už několik let, a je plné antioxidantů), šípkový olej, heřmánek, levandule, aloe vera, zelený čaj a rakytník a kombinace vitamínů A, E a C.
Zatím jsem je stihla použít jen párkrát, ale i přes to můžu říct, že je hydratační krém velmi příjemný, opravdu hydratuje a navíc mi připomíná vůní něco z dětství.

Není to ale jen o téhle kosmetice, kterou jsem si objednala, abych ji vyzkoušela na vlastní kůži. Jde o zamyšlení nad tím, co denně používáme a že tohle všechno naše tělo (a přírodu) negativně ovlivňuje, i když se to nemusí hned projevit na vzhledu pleti, abychom si toho všimli a začali jednat.
Všimněte si toho, že se v televizi neobjevují reklamy na přírodní kosmetiku. Všechno, co se nejvíc propaguje, bývá většinou to nejhorší. Cena přírodních věcí bývá většinou vyšší, ale určitě to stojí za vyzkoušení a hlavně za ten pocit, že nepodporujete společnosti, jejichž výrobky kolikrát obsahují takové věci, které by se v žádném případě neměly používat, a už vůbec ne dlouhodobě. A o testování na zvířatech ani nemluvím. Navíc, sice ušetříte, koupíte si toho víc v porovnání s dražší přírodní kosmetikou, ale ocení to vaše tělo a pleť?


5 komentářů:

 1. Zajímavé, vůbec jsem o tom nevěděla. Popřemýšlím a vyzkouším :)

  OdpovědětSmazat
 2. Tá značka ma naozaj zaujala :) Určite ju v blízkej budúcnosti vyskúšam :) Vďaka za tip! :)

  OdpovědětSmazat
 3. Vyzerá to zaujímavo :) ešte nikdy som o tejto značke nepočula
  janesworldblog

  OdpovědětSmazat
 4. Na kolik tě prosím vyšel jeden krém? bez pošty

  OdpovědětSmazat
 5. Tuhle kosmetiku bych si moc ráda objednala, ale na mě je příliš drahá :-( Miranda je už dlouho mým vzorem..já mám ráda kosmetiku Bione, která je cenově dostupná :-)

  OdpovědětSmazat

Mockrát Vám děkuji za každý komentář!

Používá technologii služby Blogger.