review: oils & shea butter
Jelikož běžnou kosmetiku z drogerií už téměř nepoužívám (pokud nepočítám produkty od Alverde), tak se stále snažím hledat přírodní alternativy. Už v létě jsem brouzdala na internetu a hledala něco, čím nahradit opalovací krémy, které sice chrání před spálením, ale takovým způsobem, že se do kůže ve stejnou chvíli dostávají nebezpečné látky z přísad, které obsahuje a brání tomu, aby se vytvářel vitamin D (hormon, který se vytváří na pokožce působením slunečního záření, viz. článek), tím pádem je takový pobyt na slunci pro tělo naprosto zbytečný. Denní doporučená doba strávená na slunci je 15-20 minut BEZ opalovacích krémů.
Miluji oleje všeho druhu, proto mě překvapilo zjištění, že se opalovací krémy dají nahradit právě přírodními, které mají přirozeně vysoký ochranný faktor a patří mezi ně:

Olej z malinových jaderek - SPF 28 - 50
Olej z mrkvových semínek - SPF 38 - 40
Olej z pšeničných klíčků - SPF okolo 20
Olej z dýnových semínek, vlašských ořechů a olej rakytníkový
(více o olejích zde)

V létě jsem se k jejich nákupu už nedostala, proto jsem to napravila teď a objednala si právě první dva oleje - z malinových jadérek a mrkvových semínek na webu eshop-Ekokoza.cz, který nabízí "materiály" pro výrobu domácí kosmetiky, tofu a spousty dalšího.


Vůně není ani u jednoho nějak výrazná, po malinách ani mrkvi nevoní. Tyto oleje jsou jak na vnější použití tak i na vnitřní, tudíž se dají bez problémů přidávat např. do ranních snídaní (do teď jsem do pohankových a rýžových kaší přidávala mandlový olej).


K tomu jsem přidala ještě nerafinované bambucké bio máslo, které obsahuje spoustu antioxidantů, fytosterolů, mastných kyselin, vitamínů - A, D, E, F a dalších látek. Pleť vyživuje a hydratuje. Navíc po přidání jednoho z olejů z něj bude obohacený výživný krém.

Žádné komentáře:

Mockrát Vám děkuji za každý komentář!

Používá technologii služby Blogger.